Megbíráltak minket: Igazuk van! Igazuk van? – Ki a szakértő?2025. július 31. 14:07 Korpa közé keveredtünk. Ebben a tervezhet épületet a tűzvédelmi szakértő vagy sem vitában sokan úgy értékelték, hogy a kérdésben szerkesztőségünk is állást foglalt ezzel a címmel. OTSZ szakértőknek – Frissítés: 2025. július 28. No és ennek számosan hangot is adtak! Bírálva a leírt címet.
Igazuk van?
- Ha csak az OKF által elismert „építész tűzvédelmi szakértő”-re gondolunk igen!
- Ha szakérő alatt mindazokat a tűzvédelmi szakembereket értjük, amit a magyar nyelv szakértőnek nevez, akkor nem!
Márpedig mi a kezdetektől fogva a magyar nyelvet tekintjük mérvadónak. A szakértő tehát olyan személy, aki az adott szakterületen (tűzvédelem) mélyreható ismeretekkel, tudással és tapasztalattal rendelkezik. A „szak” a tűzvédelem, az „értő”, aki mélyrehatóan ért a dolgokhoz.
Így aztán akire mi és velünk a magyar nyelv gondol az jóval tágabb.
- A cégek közép és felsőfokú végzettségű tűzvédelmi szakemberei, vagy a cégeknek ilyen szolgáltatást végzők.
- A mindenfajta tűzvédelmi tervezést, szimulációt, tűzvizsgálatot, oktatást, képzést végzők.
- A tűzvédelmi szolgáltatást, ellenőrzést, felülvizsgálatot és karbantartást végzők.
- Aktív és passzív tűzvédelmi berendezések, szerkezetek kivitelezését, karbantartását, javítását, telepítését, felülvizsgálatát végzők.
- Az új épületek építése során a tűzvédelmi műszaki ellenőrzést, szakmai művezetést végző felelős műszaki vezető és műszaki ellenőr, a beépítést végzők irányítója.
- Az új épületek, tűzvédelmi berendezések üzembe helyezését, műszaki és hatósági átvételét, ellenőrzését végzők.
Ugye ez egy kicsit más?
Erre gondolunk 2016 óta, amikor először elkészítették szerzőink ezt az összeállítást. Precizitásukat, kitartásukat, szakmaszeretetüket ezúton is köszönjük.
OTSZ szakértőknek – új kérdésekkel és válaszokkal kiegészítve (2016. augusztus 08. 12:02)
Mire gondolt a szerző?
Állítólag Arany János egyik verséről még a szerző életében valaki megírta, hogy mit gondolt a műben. Arany melléírta: Gondolta a fene.
Bár nem hasonlítjuk magunkat hozzá, mégis: Jó társaságba keveredtünk!
Vissza
Ezt a hírt eddig 160 látogató olvasta. |